Produkte > KNOWLES SYFER > 0402J1000120KCT
0402J1000120KCT Knowles Syfer
Hersteller: Knowles Syfer
Description: SURFACE MOUNT
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Capacitance: 12 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402J1000120KCT Knowles Syfer
Description: SURFACE MOUNT, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Capacitance: 12 pF.
Weitere Produktangebote 0402J1000120KCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402J1000120KCT Hersteller : Knowles Syfer KNO_MLCC_Catalog_1_24_R11_sm.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 100V 12.00 pF 10% C0G/NP0 (1B) Nickel Barrier 100% tin