Produkte > KNOWLES SYFER > 0402J2501P50BHT
0402J2501P50BHT Knowles Syfer
KNO_MLCC_Catalog_1-24_R11_sm
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X8G
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Capacitance: 1.5 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402J2501P50BHT Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±0.1pF, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X8G, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Capacitance: 1.5 pF.