Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 0402W225K100HI
0402W225K100HI
0402W225K100HI NextGen Components
3372_0402W225K100HI.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,0402,X5R,2.2UF,10%,10V
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.028" (0.70mm)
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 1000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402W225K100HI NextGen Components
Description: CAP,SMD,0402,X5R,2.2UF,10%,10V, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.028" (0.70mm), Capacitance: 2.2 µF.