Produkte > NMB > 04056EA-12S-E6-FA
04056EA-12S-E6-FA
04056EA-12S-E6-FA NMB
NMB_12-16-2022_04056EA F type data sheet final1.2.pdf
Hersteller: NMB
DC Fans DC Axial Fan, 40x40x56mm, 12VDC
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04056EA-12S-E6-FA NMB
Description: 40X40X56MM, 12VDC, 25,200/21,000, Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 25200 RPM Front, 21000 RPM Rear, Air Flow: 35.3 CFM (0.988m³/min), Width: 56.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cULus, VDE, Fan Type: Tubeaxial (Dual), Noise: 69.5dB(A), Static Pressure: 5.170 in H2O (1287.8 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 33.6 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04056EA-12S-E6F-A 04056EA-12S-E6F-A Hersteller : NMB Technologies Corporation 04056EA-12S-E6F-A%20data%20sheet.pdf Description: 40X40X56MM, 12VDC, 25,200/21,000
Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 25200 RPM Front, 21000 RPM Rear
Air Flow: 35.3 CFM (0.988m³/min)
Width: 56.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, cULus, VDE
Fan Type: Tubeaxial (Dual)
Noise: 69.5dB(A)
Static Pressure: 5.170 in H2O (1287.8 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 33.6 W