Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0504N142G500NT
0504N142G500NT
0504N142G500NT Knowles Novacap
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0504 (1210 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.050" L x 0.040" W (1.27mm x 1.02mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.044" (1.12mm)
Capacitance: 1400 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0504N142G500NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0504 (1210 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.050" L x 0.040" W (1.27mm x 1.02mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.044" (1.12mm), Capacitance: 1400 pF.