Produkte > KNOWLES SYFER > 0505J0500620JQT
0505J0500620JQT
0505J0500620JQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0505
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.050" (1.27mm)
Part Status: Active
Capacitance: 62 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0505J0500620JQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0505, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.050" (1.27mm), Part Status: Active, Capacitance: 62 pF.