Produkte > KNOWLES SYFER > 0505J0631P40HQT
0505J0631P40HQT
0505J0631P40HQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 1.4PF 63V C0G/NP0 0505
Tolerance: ±0.05pF
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 63V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.050" (1.27mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.4 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0505J0631P40HQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 1.4PF 63V C0G/NP0 0505, Tolerance: ±0.05pF, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 63V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.050" (1.27mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.4 pF.