Produkte > KNOWLES SYFER > 0505J063P600DQT
0505J063P600DQT
0505J063P600DQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.6PF 63V C0G/NP0 0505
Tolerance: ±0.5pF
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 63V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.050" (1.27mm)
Capacitance: 0.6 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0505J063P600DQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.6PF 63V C0G/NP0 0505, Tolerance: ±0.5pF, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 63V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.050" (1.27mm), Capacitance: 0.6 pF.