Produkte > KNOWLES SYFER > 0505J1500101KQT
0505J1500101KQT
0505J1500101KQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 100PF 150V C0G/NP0 0505
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 150V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.050" (1.27mm)
Capacitance: 100 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0505J1500101KQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 100PF 150V C0G/NP0 0505, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 150V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.050" (1.27mm), Capacitance: 100 pF.
Weitere Produktangebote 0505J1500101KQT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0505J1500101KQT 0505J1500101KQT Hersteller : Knowles Syfer SMD_High_Q_Q_and_U_Caps_p40_41-1666978.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 150V 100pF C0G (NP0) 0505 10percent