06015SS-12N-AL-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 4200 RPM
Air Flow: 22.6 CFM (0.640m³/min)
Width: 15.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 34.0dB
Static Pressure: 0.156 in H2O (38.8 Pa)
Power (Watts): 2.04 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06015SS-12N-AL-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 4200 RPM, Air Flow: 22.6 CFM (0.640m³/min), Width: 15.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 34.0dB, Static Pressure: 0.156 in H2O (38.8 Pa), Power (Watts): 2.04 W.
Weitere Produktangebote 06015SS-12N-AL-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06015SS-12N-AL-00 06015SS-12N-AL-00 Hersteller : NMB 06015SS data sheet.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 60x60x15mm, 12VDC, 22.592CFM, Rib, Sleeve, Locked Rotor Sensor