06015SS-24M-AT-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 3700 RPM
Air Flow: 20.0 CFM (0.560m³/min)
Width: 15.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 30.0dB
Static Pressure: 0.124 in H2O (30.8 Pa)
Power (Watts): 1.44 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06015SS-24M-AT-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 3700 RPM, Air Flow: 20.0 CFM (0.560m³/min), Width: 15.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 30.0dB, Static Pressure: 0.124 in H2O (30.8 Pa), Power (Watts): 1.44 W.