06020SA-24N-AL-00
06020SA-24N-AL-00 NMB Technologies Corporation
06020SA%2860x20%29.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4400 RPM
Air Flow: 20.5 CFM (0.574m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.123 lb (55.79 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 30.5dB
Static Pressure: 0.200 in H2O (49.8 Pa)
Power (Watts): 1.68 W
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06020SA-24N-AL-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE, Packaging: Box, Features: Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4400 RPM, Air Flow: 20.5 CFM (0.574m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.123 lb (55.79 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 30.5dB, Static Pressure: 0.200 in H2O (49.8 Pa), Power (Watts): 1.68 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06020SA-24N-AL-00 06020SA-24N-AL-00 Hersteller : NMB Technologies 06020SA_data_sheet-3237298.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 60x60x20mm, 24VDC, 16.6CFM, Rib, Ball, 3 Wire, Lock Sensor