06020SS-12N-EA-00 NMB Technologies Corporation
06020SS%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Features: Auto Restart
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 4400 RPM
Air Flow: 20.5 CFM (0.574m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 30.5dB
Static Pressure: 0.209 in H2O (52.1 Pa)
Power (Watts): 1.08 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06020SS-12N-EA-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Features: Auto Restart, Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 4400 RPM, Air Flow: 20.5 CFM (0.574m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 30.5dB, Static Pressure: 0.209 in H2O (52.1 Pa), Power (Watts): 1.08 W.