06020SS-24L-EA-00 NMB Technologies Corporation
06020SS%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Features: Auto Restart
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 3600 RPM
Air Flow: 16.8 CFM (0.470m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 26.0dB
Static Pressure: 0.138 in H2O (34.4 Pa)
Power (Watts): 1.2 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06020SS-24L-EA-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Features: Auto Restart, Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 3600 RPM, Air Flow: 16.8 CFM (0.470m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 26.0dB, Static Pressure: 0.138 in H2O (34.4 Pa), Power (Watts): 1.2 W.
Weitere Produktangebote 06020SS-24L-EA-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06020SS-24L-EA-00 06020SS-24L-EA-00 Hersteller : NMB 06020SS_data_sheet-3476597.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 60x60x20mm, 24VDC, 16.6CFM, Flange Mount, Sleeve, Lead Wires