06023GS-12N-ATE-0 NMB Technologies Corporation
06023GS%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN 12VDC 60X23MM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 60.2mm L x 59.3mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 10.0 CFM (0.280m³/min)
Width: 23.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Blower
Noise: 39.0dB(A)
Static Pressure: 0.723 in H2O (180.0 Pa)
Power (Watts): 2.88 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06023GS-12N-ATE-0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN 12VDC 60X23MM, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 60.2mm L x 59.3mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 5000 RPM, Air Flow: 10.0 CFM (0.280m³/min), Width: 23.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Blower, Noise: 39.0dB(A), Static Pressure: 0.723 in H2O (180.0 Pa), Power (Watts): 2.88 W.