06038DA-12R-EA-D0
06038DA-12R-EA-D0 NMB Technologies Corporation
06038DA(60x38).pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 15000 RPM
Air Flow: 58.6 CFM (1.64m³/min)
Width: 38.00mm
Weight: 0.271 lb (122.92 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: UR, VDE
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 61.5dB
Static Pressure: 2.970 in H2O (740.0 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 14 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06038DA-12R-EA-D0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE, Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 15000 RPM, Air Flow: 58.6 CFM (1.64m³/min), Width: 38.00mm, Weight: 0.271 lb (122.92 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: UR, VDE, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 61.5dB, Static Pressure: 2.970 in H2O (740.0 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 14 W.
Weitere Produktangebote 06038DA-12R-EA-D0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06038DA-12R-EAD-0 06038DA-12R-EAD-0 Hersteller : NMB DC Fans DC Tubeaxial Fan, 60x60x38mm, 12VDC, 58CFM, Flange, Ball, Lead Wires