06038RA-12R-EA-00 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 11000 RPM
Air Flow: 59.0 CFM (1.65m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 58.0dB
Static Pressure: 1.520 in H2O (378.6 Pa)
Power (Watts): 12 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06038RA-12R-EA-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 11000 RPM, Air Flow: 59.0 CFM (1.65m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 58.0dB, Static Pressure: 1.520 in H2O (378.6 Pa), Power (Watts): 12 W.
Weitere Produktangebote 06038RA-12R-EA-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06038RA-12R-EA-00 06038RA-12R-EA-00 Hersteller : NMB 06038RA data sheet.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 60x60x38mm, 12VDC, 60CFM, Flange, Ball, Lead Wires