06038RA-12S-ET-00 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 12500 RPM
Air Flow: 68.1 CFM (1.91m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 61.0dB
Static Pressure: 1.920 in H2O (478.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 17.4 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06038RA-12S-ET-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 12500 RPM, Air Flow: 68.1 CFM (1.91m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 61.0dB, Static Pressure: 1.920 in H2O (478.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 17.4 W.
Weitere Produktangebote 06038RA-12S-ET-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06038RA-12S-ET-00 06038RA-12S-ET-00 Hersteller : NMB 06038RA data sheet.pdf DC Fans Tubeaxial Fan, 60x60x38mm, 12VDC, 68.1CFM, Flange Mount, 3 Wire, Tachometer