06038RE-24S-GT-00
06038RE-24S-GT-00 NMB Technologies Corporation
06038RE-24S-GT-00%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 11000 RPM
Air Flow: 59.0 CFM (1.65m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cULus, VDE
Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 58.0dB(A)
Static Pressure: 1.530 in H2O (381.1 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 15.6 W
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06038RE-24S-GT-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 11000 RPM, Air Flow: 59.0 CFM (1.65m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: cULus, VDE, Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 58.0dB(A), Static Pressure: 1.530 in H2O (381.1 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 15.6 W.
Weitere Produktangebote 06038RE-24S-GT-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06038RE-24S-GT-00 06038RE-24S-GT-00 Hersteller : NMB NMB Technologies (Minebea)_06038RE24SGT00 Rev A datasheet.pdf DC Fans Tubeaxial Fan, 60x60x38mm, 24VDC, Stainless Steel Ball, 3 Wire, IP68/IP69K