Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 0603B101K500SD
0603B101K500SD
0603B101K500SD NextGen Components
0603B101K500SD.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,0603,X7R,100PF,10%,50V
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 4000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603B101K500SD NextGen Components
Description: CAP,SMD,0603,X7R,100PF,10%,50V, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 100 pF.