Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 0603B102K101SD
0603B102K101SD
0603B102K101SD NextGen Components
3372_0603B102K101SD.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,0603,X7R,1NF,10%,100V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 4000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603B102K101SD NextGen Components
Description: CAP,SMD,0603,X7R,1NF,10%,100V, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 1000 pF.