Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0603B104K500PT
0603B104K500PT
0603B104K500PT Knowles Novacap
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603B104K500PT Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Capacitance: 0.1 µF.