Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0603B682K201N
0603B682K201N
0603B682K201N Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 pF
auf Bestellung 1525 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603B682K201N Knowles Novacap
Description: CAP CER, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 pF.
Weitere Produktangebote 0603B682K201N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603B682K201N 0603B682K201N Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc-1359205.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200volts 6800pF 10%