Produkte > KNOWLES SYFER > 0603J0500221KFT
0603J0500221KFT
0603J0500221KFT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J0500221KFT Knowles Syfer
Description: CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 pF.