Produkte > KNOWLES SYFER > 0603J0630100GCR
0603J0630100GCR
0603J0630100GCR Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 10PF 63V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 63V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J0630100GCR Knowles Syfer
Description: CAP CER 10PF 63V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 63V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.