Produkte > KNOWLES SYFER > 0603J0630101KAT
0603J0630101KAT
0603J0630101KAT Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 63V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 100 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J0630101KAT Knowles Syfer
Description: CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 63V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 100 pF.