Produkte > KNOWLES DIELECTRIC LABS > 0603J1000152JXT
0603J1000152JXT
0603J1000152JXT Knowles Dielectric Labs
Knowles_StackiCapDatasheet.pdf
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 100V 1.50 nF +/-5% X7R (2R1) Nickel Barrier 100% tin
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J1000152JXT Knowles Dielectric Labs
Description: CAP CER 1500PF 100V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 1500 pF.
Weitere Produktangebote 0603J1000152JXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603J1000152JXT 0603J1000152JXT Hersteller : Knowles Syfer High-Std-Voltage.aspx Description: CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 1500 pF