Produkte > KNOWLES SYFER > 0603J2000392JDT
0603J2000392JDT
0603J2000392JDT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 3900PF 200V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 3900 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J2000392JDT Knowles Syfer
Description: CAP CER 3900PF 200V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 3900 pF.