Produkte > KNOWLES SYFER > 0603J2500470JUT
0603J2500470JUT
0603J2500470JUT Knowles Syfer
Q-and-U-range
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 47 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J2500470JUT Knowles Syfer
Description: CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 47 pF.