Produkte > KNOWLES SYFER > 0603J5000391MXT
0603J5000391MXT
0603J5000391MXT Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 390PF 500V X7R 0603
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 390 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J5000391MXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 390PF 500V X7R 0603, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 390 pF.