Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0603W225K100NT
0603W225K100NT
0603W225K100NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Capacitance: 2.2 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603W225K100NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Capacitance: 2.2 µF.