Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 0603W225K250XD
0603W225K250XD
0603W225K250XD NextGen Components
3372_0603W225K250XD.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,0603,X5R,2.2UF,10%,25V
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.039" (1.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 4000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603W225K250XD NextGen Components
Description: CAP,SMD,0603,X5R,2.2UF,10%,25V, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.039" (1.00mm), Capacitance: 2.2 µF.