Produkte > KNOWLES SYFER > 0603Y0100820GCT
0603Y0100820GCT
0603Y0100820GCT Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 82PF 10V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Features: Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 82 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603Y0100820GCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 82PF 10V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Features: Soft Termination, High Temperature, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 82 pF.