Produkte > KNOWLES SYFER > 0603Y0504P70DAT
0603Y0504P70DAT
0603Y0504P70DAT Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.5pF
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603Y0504P70DAT Knowles Syfer
Description: CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.5pF, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 pF.