Produkte > KNOWLES SYFER > 0603Y2000470JCT
0603Y2000470JCT
0603Y2000470JCT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination, High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 47 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603Y2000470JCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±5%, Features: Soft Termination, High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 47 pF.