Produkte > KNOWLES SYFER > 0603Y2009P10CUT
0603Y2009P10CUT
0603Y2009P10CUT Knowles Syfer
Q-and-U-range
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 9.1 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603Y2009P10CUT Knowles Syfer
Description: CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 9.1 pF.