Produkte > KNOWLES SYFER > 0603Y2508P20BFT
0603Y2508P20BFT
0603Y2508P20BFT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±0.1pF
Features: Soft Termination, High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 8.2 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603Y2508P20BFT Knowles Syfer
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±0.1pF, Features: Soft Termination, High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 8.2 pF.
Weitere Produktangebote 0603Y2508P20BFT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603Y2508P20BFT 0603Y2508P20BFT Hersteller : Knowles Syfer IECQ_CECCDatasheet-1509637.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250 VDC 8.2 pF - 55 C+ 125 C 0.1 pF C0G (NP0)