Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06125C823ZAT2A
06125C823ZAT2A
06125C823ZAT2A KYOCERA AVX Components
licc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.082uF 50V X7R -20% to 80% Wide Terminal SMD 0612 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06125C823ZAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.082UF 50V X7R 0612, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: -20%, +80%, Features: Low ESL (Reverse Geometry), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0612 (1632 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.050" (1.27mm), Capacitance: 0.082 µF.
Weitere Produktangebote 06125C823ZAT2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06125C823ZAT2A 06125C823ZAT2A Hersteller : KYOCERA AVX LICC.pdf Description: CAP CER 0.082UF 50V X7R 0612
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: -20%, +80%
Features: Low ESL (Reverse Geometry)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.050" (1.27mm)
Capacitance: 0.082 µF
Produkt ist nicht verfügbar
06125C823ZAT2A 06125C823ZAT2A Hersteller : AVX licc-776614.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .082uF X7R 0612 .01pF Tol