Produkte > QUALTEK > 07190-SP072
07190-SP072
07190-SP072 Qualtek
07190sp072.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: POWER CORD W/PLUG FAN R/A 72"
Packaging: Bulk
Length: 72.0" (1.83m)
Wire Gauge: 18 AWG
Style: Female Receptacle to Male Plug
Operating Temperature: 105°C
Cord Type: SPT-1
1st Connector: Fan Terminal Receptacle 90°, Right Angle
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Number of Conductors: 2
Voltage Rating: 125 V
Fits Terminal Size: 4.5 x 2.5
auf Bestellung 1705 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 07190-SP072 Qualtek
Description: POWER CORD W/PLUG FAN R/A 72", Packaging: Bulk, Length: 72.0" (1.83m), Wire Gauge: 18 AWG, Style: Female Receptacle to Male Plug, Operating Temperature: 105°C, Cord Type: SPT-1, 1st Connector: Fan Terminal Receptacle 90°, Right Angle, 2nd Connector: NEMA 1-15 Plug, Approval Agency Marking: cUL, UL, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 10 A, Number of Conductors: 2, Voltage Rating: 125 V, Fits Terminal Size: 4.5 x 2.5.