Produkte > QUALTEK > 07199-SP024
07199-SP024
07199-SP024 Qualtek
07199sp024.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: POWER CORD W/PLUG FAN T-TYPE 24"
Packaging: Bulk
Length: 24.0" (609.6mm)
Wire Gauge: 18 AWG
Style: Female Receptacle to Male Plug
Operating Temperature: 105°C
Cord Type: SPT-1
1st Connector: Fan Terminal Receptacle, T-Style
2nd Connector: NEMA 1-15 Plug
Approval Agency Marking: cUL, UL
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Number of Conductors: 2
Voltage Rating: 125 V
Fits Terminal Size: 4.5 x 2.5
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 07199-SP024 Qualtek
Description: POWER CORD W/PLUG FAN T-TYPE 24", Packaging: Bulk, Length: 24.0" (609.6mm), Wire Gauge: 18 AWG, Style: Female Receptacle to Male Plug, Operating Temperature: 105°C, Cord Type: SPT-1, 1st Connector: Fan Terminal Receptacle, T-Style, 2nd Connector: NEMA 1-15 Plug, Approval Agency Marking: cUL, UL, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 10 A, Number of Conductors: 2, Voltage Rating: 125 V, Fits Terminal Size: 4.5 x 2.5.