08038DA-12T-E6E-F
08038DA-12T-E6E-F NMB Technologies Corporation
08038DA-12T-E6E-F%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: 80X80X38MM, 12VDC, 17,000 RPM, 1
Features: Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 17000 RPM
Air Flow: 137.7 CFM (3.86m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, cULus, VDE
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 76.5dB(A)
Static Pressure: 5.480 in H2O (1365 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 79.2 W
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08038DA-12T-E6E-F NMB Technologies Corporation
Description: 80X80X38MM, 12VDC, 17,000 RPM, 1, Features: Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 17000 RPM, Air Flow: 137.7 CFM (3.86m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cULus, VDE, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 76.5dB(A), Static Pressure: 5.480 in H2O (1365 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 79.2 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08038DA-12T-E6-EF 08038DA-12T-E6-EF Hersteller : NMB NMB_12_16_2022_08038DA_12T_E6E_F_data_sheet_final1-3238724.pdf DC Fans Axial Fan, 80x80x38mm, 12VDC, 137.7CFM, 61.2W, 76.5dBA, 5.48"H2O, Tach/PWM
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
08038DA-12T-E6-EF 08038DA-12T-E6-EF Hersteller : NMB Technologies NMB_12_16_2022_08038DA_12T_E6E_F_data_sheet_final1-3238724.pdf DC Fans Axial Fan, 80x80x38mm, 12VDC, 137.7CFM, 61.2W, 76.5dBA, 5.48"H2O, Tach/PWM
08038DA-12T-E6-EF Hersteller : NMB Technologies 08038da-12t-e6e-f20data20sheet.pdf DC Fan Axial Ball Bearing 12V 10.8V to 12.6V 137.7CFM 76.5dB 80 X 80 X 38mm PWM/Tachometer Carton
auf Bestellung 27 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 27 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3