Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805B103J500N
0805B103J500N
0805B103J500N Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 92 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805B103J500N Knowles Novacap
Description: CAP CER, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote 0805B103J500N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805B103J500N 0805B103J500N Hersteller : Novacap omm-Chip-X7R-16V-10kVdc-310656.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .01uF 50V 5% 0805 X7R