Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805B103J500PM
0805B103J500PM
0805B103J500PM Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAPACITOR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Epoxy Mountable
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Capacitance: 10000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805B103J500PM Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Epoxy Mountable, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Capacitance: 10000 pF.