Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J0256P80DCT
0805J0256P80DCT
0805J0256P80DCT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±0.5pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 6.8 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J0256P80DCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±0.5pF, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 6.8 pF.