Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J0500273MXRE03
0805J0500273MXRE03
0805J0500273MXRE03 Knowles Syfer
X2Y-Filters.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Low ESL (X2Y)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Capacitance: 0.027 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J0500273MXRE03 Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Low ESL (X2Y), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.045" (1.15mm), Capacitance: 0.027 µF.