Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J1000182GAR
0805J1000182GAR
0805J1000182GAR Knowles Syfer
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J1000182GAR Knowles Syfer
Description: CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 pF.