Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J1000271FCT
0805J1000271FCT
0805J1000271FCT Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 270 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J1000271FCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 270 pF.
Weitere Produktangebote 0805J1000271FCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805J1000271FCT 0805J1000271FCT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 100V 270.00 pF +/-1% C0G/NP0 (1B) Nickel Barrier 100% tin