Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J2500430FHT
0805J2500430FHT Knowles Syfer
KNO_MLCC_Catalog_1-24_R11_sm
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±1%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X8G
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.039" (1.00mm)
Capacitance: 43 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J2500430FHT Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±1%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X8G, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.039" (1.00mm), Capacitance: 43 pF.