Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J2500620JUT
0805J2500620JUT
0805J2500620JUT Knowles Syfer
Q-and-U-range
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 62 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J2500620JUT Knowles Syfer
Description: CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 62 pF.