Produkte > KNOWLES SYFER > 0805J500P600DQT
0805J500P600DQT
0805J500P600DQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.6PF 500V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.5pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.6 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J500P600DQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.6PF 500V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.5pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.6 pF.